MIESZKANIA

KOSZTY ZMIENIAJĄ SIĘ WÓWCZAS GDY

Stacjonarne pompy do betonu idealnie sprawdzają się na budowie

Mieszkania loft lofty kawalerki mieszkanie w bloku mieszkanie do wynajecia (3)

Każdy potrzebuje własnego kąta, miejsca, w którym może się odprężyć i uciec przed światem. Własny dom jest niezwykle ważny, szczególnie wówczas, kiedy rozpoczyna się życie na własny rachunek z dala od rodziców. Jednak najpierw wiele osób staje przed kłopotem dotyczącym wyboru mieszkania lub domu. Warto wziąć pod uwagę zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Jeżeli chodzi o koszty początkowe, to mogą się one okazać dość zrównoważone. Rozpatrując bowiem koszt mieszkania w centrum miasta i domu usytuowanego na obrzeżach bądź w pobliskiej niewielkiej miejscowości bądź wsi, można powiedzieć, że są one bardzo podobne. Koszty zmieniają się wówczas, gdy mamy do czynienia z eksploatacją danych miejsc. Wówczas okazuje się, że mieszkanie jest znacznie tańsze niż utrzymanie domu. Jednak należy wspomnieć również o innych kwestiach. Jeżeli chodzi o hałas, jakość powietrza oraz możliwość wypoczynku, dom będzie niezrównany. W przypadku mieszkania mamy jednak znacznie lepszy komfort jeżeli chodzi o bazę zaopatrzeniową (jak chociażby sklepy, poczta, bankomaty, placówki kulturalne i oświatowe oraz placówki służby zdrowia). W zależności od naszych przekonań i priorytetów, możemy wybrać rozwiązanie, które dla nas jest korzystniejsze.

Czytaj dalej

MIESZKANIA DLA MŁODYCH MAŁŻEŃSTW

Mieszkania loft lofty kawalerki mieszkanie w bloku

Mieszkań buduje się coraz więcej, bo i zapotrzebowanie jest ogromne. Największe zapotrzebowanie na mieszkania jest w miastach i tu buduje się ich bardzo dużo. Młodzi ludzie chcą mieszkać sami, nie z rodzicami, bo mają inny pogląd na życie niż starsze pokolenie i często nie rozumieją się. Mieszkania dla młodych małżeństw czekają w blokach spółdzielczych i deweloperzy robią wszystko by skłonić ludzi do kupna lokali mieszkalnych. Trudność jest jednak tylko jedna? Brak pieniędzy, bo nie wszyscy młodzi ludzie mają gotówkę, aby zakupić mieszkanie. Trzeba mieć bardzo dobrze płatną pracę i to obojga małżonków, by można marzyć o kupnie własnego mieszkania. Banki, owszem proponują zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, ale pod wieloma warunkami. Gdy nie posiadasz stałej i wysoko płatnej pracy lub jakiejś nieruchomości pod zastaw, nie możesz liczyć na długoterminowy kredyt. Młodzi jakoś sobie radzą z tym problemem i przy pomocy rodziców, którzy ich wspomagają finansowo kupują mieszkania. Są i tacy, którzy budują mieszkania na działach. Domy jednorodzinne, które powstają na obrzeżach miast są zamieszkiwane przez młodych i starszych ludzi. Na pewno wybudowanie domu jednorodzinnego jest trudniejsze pod względem finansowym i organizacyjnym, niż mieszkania spółdzielczego, ale gdy już w takim domu zamieszkamy, jego eksploatacja jest dużo tańsza niż w mieszkaniu spółdzielczym. Miesięczne opłaty w mieszkaniach spółdzielczych są drogie i wydatek na czynsz nie jednej rodzinie sprawia wiele trudności. Ludzie kupują jednak mieszkania, bo muszą gdzieś mieszkać, dlatego robią wszystko by uzyskać na nie pieniądze.

Czytaj dalej

JAK RÓWNIEŻ OSOBY TE ŚLEDZĄ RYNEK

Mieszkania loft lofty kawalerki mieszkanie w bloku mieszkanie do wynajecia (4)

domy rynek pierwotny Luboń http://jandach.pl/pl/deweloper-lubon Deweloper Luboń, domy i mieszkania w Luboniu - Jandac

Osoby, które lokują pieniądze w nieruchomości po ich zakupie przeznaczają je pod wynajem. Dlatego kupione nieruchomości zarabiają na siebie jak również na ich właścicieli. Za wynajmowane mieszkania czynsz odpłaca wynajmujący a do tego wnosi dodatkowe opłaty za jego użytkowanie właścicielowi nieruchomości. A sprzedając kupiony wcześniej dom czy mieszkanie w dobrym czasie uzyskując wyższą cenę niż cena zakupu uzyskują środki finansowe na zakup nowego lokalu. Jak również osoby te śledzą rynek nieruchomości dlatego posiadają wielką wiedzę, która to pozwala im na wyczucie czy ceny mieszkań będą spadać czy w najbliższym czasie będą rosnąć. Wiedza ta pozwala na sprzedanie lokalu w odpowiednim czasie tak aby uzyskać zysk jak również wiedza ta pozwala określić dobry czas na zakup nowego mieszkania. Osoby takie bardzo często zaczynały od kupna pierwszego mieszkania na kredyt pokrywający w stu procentach cenę lokalu. Ostatnio takie osoby zaczęły inwestować na rynku zagranicznym kupując mieszkania w krajach takich jak Hiszpania, Portugalia, Bułgaria czy w Chorwacja. Coraz więcej osób lokuje swoje pieniądze w rynek nieruchomości zamiast w lokaty bankowe, ponieważ są oni świadomi, że zawsze na tym zarobią.

Czytaj dalej

ALE PODMIEJSKIE DOMY POSIADAJĄ TAKŻE ZALETY

Mieszkania loft lofty kawalerki mieszkanie w bloku mieszkanie do wynajecia

Własne mieszkanie czy dom to marzenie wielu młodych par. Jednak kiedy już zastanawiają się nad kupnem własnego M, przychodzi zwątpienie i ważne pytanie: mieszkanie czy dom? Jest to decyzja, którą najczęściej podejmujemy na całe życie (albo przynajmniej na wiele lat), więc nie można jej podjąć pochopnie. Powinniśmy być świadomi wszystkich zalet i wad, jakie posiadają zarówno mieszkania, jak i domy. Mieszkanie w mieście posiada ważną zaletę, jaką jest bliskość bazy zaopatrzeniowej (wiele sklepów). Nawet nie posiadając samochodu łatwo jest się przemieszczać ze względu na sieć komunikacyjną. Im dalej od centrum miasta, tym gorszy jest najczęściej dojazd do pracy czy szkoły. Nawet jeżeli mieszkamy na pobliskiej wsi, to musimy się liczyć z tym, że nasze dzieci urosną i pójdą do kolejnych szkół. Zajęcia pozalekcyjne odbywające się w domach kultury czy w szkołach muzycznych również są znacznie mniej dostępne dla osób mieszkających na wsiach. Ale podmiejskie domy posiadają także zalety. Są to na pewno: mniejszy hałas, większe oddalenie od sąsiadów, bliskość przyrody, lepsza jakość powietrza, jak również możliwość wypoczynku. Te zalety trudno jest znaleźć w mieszkaniach, a zazwyczaj obracają się one analogicznie na wady.

Czytaj dalej